مواردی که باید در هنگام خرید لوازم آرایشی به آن توجه کرد

در این روزها آرایش کردن جزئی از فعالیت‌هایی است که به صورت روزمره انجام می‌شود و علاوه بر زیبایی، برخی آن را نشانه‌‌ای از توجه به آراستگی و حتی پاکیزگی می‌دانند. آراستگی هم برای زنان و هم برای مردان واجب است و تأثیر زیادی در برخوردارها و فعالیت‌های اجتماعی انسان در جامعه می‌گذارد. با توجه به این که روز به روز صنعت تولید لوازم آرایشی گسترده می‌شود و برندهای جدیدی به بازار می‌آیند، باید در خرید لوازم آرایشی به نکاتی توجه شود؛ زیرا این محصولات ارتباط مستقیم با پوست ما دارند و در صورت استاندارد نبودن، موجب بیماری‌های پوستی جبران‌ناپذیری می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم نکاتی را که در هنگام خرید لوازم آرایشی باید به آن توجه شود، بررسی کنیم.

توجه به کیفیت حرف اول را می‌زند

خرید لوازم آرایشی

توجه به کیفیت لوازم آرایشی مهم‌ترین نکته‌ای است که هر فردی در خرید لوازم آرایشی باید به آن توجه کند. سعی کنید قبل از خرید، در مورد برندهای معروف و باکیفیت تحقیق کنید و با اطلاعات کامل محصول موردنظر خود را خریداری کنید. کیفیت لوازم آرایشی باید به گونه‌ای باشد که در طول روز، از صورت پاک نشود و به مرور زمان حالت خود را از دست ندهد. توجه به مواد اولیه‌ای که در ساخت این لوازم به کار می‌رود، بسیار مهم است. برخی از برندها از مواد اولیه مرغوب استفاده می‌کنند و برخی از مواد فاسد شده و یا با کیفیت پایین استفاده می‌کنند. اکثر لوازم آرایشی از مواد نفتی ساخته می‌شوند و پارافین یکی از اصلی‌ترین مواد سازنده آن‌ها است. برخی از لوازم آرایشی از مواد نفتی دسته دوم که اصطلاحاً به آن‌ها تفاله مواد نفتی گفته می‌شود، ساخته می‌شوند؛ بنابراین قیمت بسیار کمتری از لوازم آرایشی دارند که از مواد نفتی اولیه ساخته می‌شوند.

توجه به تاریخ انقضا در خرید لوازم آرایشی

خرید لوازم آرایشی

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در خرید لوازم آرایشی به آن توجه شود، تاریخ انقضای آن لوازم است. همیشه قبل از خرید لوازم آرایشی به تاریخ انقضای آن توجه کنید. برخی از لوازم آرایشی تاریخ انقضا ندارند و ممکن است فروشنده به شما بگوید که آن‌ها را به تازگی خریده است و تاریخشان بر روی بسته‌بندی کلی زده شده است. به هیچ عنوان به این حرف‌ها گوش نکنید و لوازمی را بخرید که تاریخ انقضا بر روی بسته‌بندی آن‌ها درج شده باشد. در صورتی که تاریخ انقضای لوازم آرایشی گذشته باشد، مصرف‌کننده دچار مشکلات پوستی جدی خواهد شد. این مشکل می‌تواند یک لکه کوچک باشد و یا سرطان پوست! پس به تاریخ انقضا حتماً توجه کنید.

فیک یا اصل بودم لوازم آرایشی

خرید لوازم آرایشی

شرکت‌های زیادی در این صنعت وجود دارند که محصولات تقلبی تولید می‌کنند. ممکن است برخی از محصولات به عنوان های کپی به شما فروخته شود. منظور از های کپی، تولید محصولاتی مشابه با محصولات برندهای معتبر و معروف است. در واقع، این محصولات را شرکت‌های غیر معتبر تولید می‌کنند و خود شرکت‌های اصلی درجه‌بندی کیفیتی برای محصولات خود ندارند. پس اگر فروشنده‌ای به شما بگوید محصولات های کپی توسط شرکت‌های اصلی تولید می‌شود، بهتر است حرف او را باور نکنید! با مقایسه‌ای ساده میان قیمت محصول اصلی و کپی آن می‌توانید متوجه تفاوت زیاد آن‌ها در قیمت شوید. مسلماً محصولی که چند برابر ارزان‌تر از نوع اصلی است، حتی ذره‌ای از کیفیت آن محصول در تولید آن دیده نخواهد شد. پس بهتر است گول حرف‌های فروشنده را نخورید. برای این که بتوانید محصول اصلی را از کپی آن تشخیص دهید، قبل از خرید، جستجویی در اینترنت داشته باشید و به نوع بسته‌بندی و لیبل‌های مختلف محصول اصلی دقت کنید. بهترین راه این است که به سایت اصلی برند موردنظر مراجعه کنید. در هنگام خرید نیز می‌توانید با ارسال کدهایی که بر روی بسته‌بندی توسط سازمان‌های کنترل محصولات آرایشی و بهداشتی درج شده است، اصل بودن محصول را بررسی کنید.

توجه به نوع پوست

خرید لوازم آرایشی

برای این که بتوانید محصول مناسبی برای خود تهیه کنید، حتماً نوع پوست خود را بشناسید. برخی از لوازم آرایشی مخصوص نوع پوست خاصی تولید شده‌اند و روی پوست‌های دیگر جوابگو نیستند و به اصطلاح به خوبی نمی‌نشینند. گاهی ممکن است به پوست آسیب برسانند و به عنوان مثال، اگر فردی با پوست خشک، محصولی را که برای پوست‌های چرب تولید شده است، مصرف کند، موجب ایجاد پوسته و قرمزی بر روی پوست آن فرد شود. گاهی رنگ‌ها بر روی پوست‌هایی با تن‌های (Tone) مختلف، متفاوت نشان می‌دهند. پس شناخت تن پوستتان هم می‌تواند در خرید لوازم آرایشی به شما کمک کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *